Zmenšiť textZväčšiť text

Symboly obce

Pôvodne samostatné obce Dolné a Horné Rykynčice mali svoje osobitné obecné symboly.

Pečatidlo
Dolné Rykynčice používali pečatidlo zo začiatku 18. stor.  s náboženským motívom. Uprostred pečate mali Madonu  s dieťaťom, obklopenú svätožiarou. Kruhopis bol na stuhe  umiestnený v horných dvoch tretinách poľa s textom  POS/SESSIO/: ALSO: RAKONCZA.


Horné Rykynčice používali pečatidlo z konca 18. storočia.  Ústredným symbolom boli dva veľké strapce hrozna,  ktoré sa vznášajú nad zvlnenou pôdou. Vľavo, z najvyššie- ho kopčeka, vyrastá halúzka, na pravej strane medzi strap- cami hrozna a pôdou je vodorovne postavené čerieslo.  Pečatidlo má slovenský kruhopis: PEC(AT) HORNEY(!)  RIKINCSIC.

Erb obce

Ministerstvo vnútra SR v roku 1994 na žiadosť obce podľa návrhu univerzitného profesora Jozefa Nováka schválilo erb Rykynčíc, ktorý preberá zjednodušené historické znaky niekdajších dvoch obcí.
Erb obce Rykynčice tvorí modrý štít, v ktorom je strieborno  odetá Madona s dieťaťom. Ich hlavy obkolesuje zlatá gloriola. V ľavom hornom rohu štítu je veľký strapec hrozna so  strieborným viničným listom.

Vlajka
Vlajka Rykynčíc pozostáva zo štyroch pozdĺžnych  pruhov vo farbách modrej, žltej ,modrej a bielej.  Ukončená je troma cípmi, t. j. dvoma zástrihmi, siahajúcimi do tretiny listu vlajky.